JABLEČNÉ VÝLISKY jemně mleté pro psy 1Kg

JABLEČNÉ VÝLISKY  jemně mleté  pro psy 1Kg

Sypké, doplňkové krmivo pro zvýšení vlákniny v krmivu. Jemně mletá surovina ze sušené jablečné dřeně. Určeno pouze jako přiloha k syrovému i vařenému masu - nutno namočit! Nekrmit samostatně, jen s masem!

dodací doba3 dny
záruční doba24 měsíců
trvanlivost24 měsíců

Cena s 15% DPH:38,00 Kč
Cena € VAT:1,49 €
body:+ 3bodů


 
tisk    Přeposlat informace o tomto výrobku


 
 

Popis zboží: JABLEČNÉ VÝLISKY jemně mleté pro psy 1Kg

 Před zkrmením nutno namočit !

 

  • Obsahuje:  Mletou, sušenou jablečnou dřeň, bez dalších příměsí jných surovin.

Obsah vybraných přirozených živin na 1 kg krmiva:  Bílkoviny 7 %, rostlinný tuk 4,3 %, vláknina 22,5 %, sacharidy 12 %, popel 3,9 %, vlhkost 9 %,. Vitamíny:  E 3,1 mg, karoten 5,3 mg, B1 2,5 mg, B2 1,2 mg, B3 Niacin 31 mg. Makroprvky - Ca 2,2 g, P strav. 3,5 g. Na 1,1 mg, K 4,6 mg. Mikkroprvky: Fe 162 mg, Cu 13 mg, Mn 16,5 mg, Zn 38 mg.

Poznámka: Sacharidy pochází z ovoce, jde tedy o jednoduché cukry - fruktózu a glukózu, které jsou pro psa přijatelné. Popel je označení zbytku při spálení jednotky směsi, při laboratorních rozborech. Je to nespalitelný podíl a jde převážně o minerální látky. ( Nejde o popel přidaný do krmiva! ) 

  • Charakteristika: Sušené, jemně mleté, jáblečné výlisky jsou skvělým zdrojem přírodní vlákniny, nutné pro správnou peristaltiku ( mikropohyb ) střev, nutnou pro kvalitní trávení i vylučování. Sušená jablečná dřeň by měla být pouze doplňkem příloh při krmení masem pro příznivce BARFování. Před použitím je nutné dřeň zalít vodou ( může být i teplá - rychleji se vztřebá ) a nechat nabobtnat, teprve potom přidat k masu. Sušená jablečná dřeň má světle hnědou barvu a příjemnou, jemnou vůni po jablkách.

  • Doporučené použití:  Sušená jablečná dřeň je pouze doplňkem k masité stravě při tzv. BARFování. Nekrmte ji samostatně, pes ji asi nebude ani moc chtít samostatně žrát, ale kdyby náhodou ano, mohla by způsobit trávicí potíže díky vysokému podílu rostlinné vlákniny - zácpa. Pokud by pes sežral větší množství suché dřeně ( je ale málo pravděpodobné, že by se to stalo ), zvětší v žaludku svůj objem cca 3x a hrozí jeho torze - přetočení. Trocha ze zvědavosti slízané dřeně však psovi neuškodí. 

Ve vodě sušená jablečná dřeň začne několikanásobně zvětšovat svůj objem. Proto je nutné ji minimálně cca půl hodiny před krmením zalít vodou - může být i teplá. Na 100 g suroviny dejte asi 400 ml vody. Namočenou a vodou nasáklou jablečnou dřeň zamíchejte do masové směsi.  

Toto doplňkové krmivo je vhodné pro střední a velká plemena, pro zdravé psy, mladého až pokročilejšího věku, bez sklonu k cukrovce. U velkých plemen a psů ve vysoké zátěži doplňkové krmivo nenahradí nadprůměrnou potřebu specifických živin, např. vitamínů a minerálů.

  • Dávkování doplňkového krmiva: Obecně se k masu jablečná dřeň přidává v objemu cca 5 - 10 % v suchém stavu ( 50 - 100 g na 1 kg masa ). Je třeba počítat se zvětšením objemu. Záleží také na tom, jaké doplňky stravy ještě používáte. Pokud žádné, může se dát spíš až do 10 % z hmotnosti krmné porce. Pokud jsou jen přídavkem k jiné rostlinné složce, dejte jich jen do 5%.

Doporučujeme odzkoušet také to, jak velké množství jablečné dřeně je pes vůbec ochoten sežrat. Začněte proto s malými dávkami, cca 3-5 % v suchém stavu ( 30-50 g ) na 1 kg krmiva.

  • Skladování a spotřeba: Jablečná drť je konzervována přirozenou cestou, a to dokonalým vysušením. Uchovávejte ji proto v suchu, temnu a při teplotě nejlépe do 18 °C. Nepokládejte pytle, nebo sáčky na beton, kachle, železo a jiný dobře vodivý materiál. Mějte je na dřevěné ( např. palety ), nebo silnější kartonové podložce, která jej odizoluje od podlahy. Může jinak dojít vlivem rozdílných teplot ke srážení vlhkosti v místě dotyku a následnému zaplísnění.

Fotografie: JABLEČNÉ VÝLISKY jemně mleté pro psy 1Kg

JABLEČNÉ VÝLISKY  jemně mleté  pro psy 1Kg

Otázky a odpovědi: JABLEČNÉ VÝLISKY jemně mleté pro psy 1KgO nás

Proč Capraverum

Kontakt

Vše o nákupu

Obchodní podmínky

Způsoby a ceny doručení

Způsoby platby

Kontakt

objednavky@barf-opava.cz

+420 774 443 228

OTEVÍRACÍ DOBA KAMENNÉ PRODEJNY

PO: 8,00 - 15,00

ÚT: 8,00 -  13,00

ST: 8,00 - 16,00

ČT : 8,00 - 13,30

PÁ: 8,00 - 13,00

 

 

 

webmaster CORA 2017 - 2021, www.cora.cz

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.