DÝNĚ MOUČKA - Sušená zelenina 1Kg

novinka
DÝNĚ MOUČKA - Sušená zelenina 1Kg

Sušená dýně rozemletá na hrubší moučku. Po namočení je to velmi hodnotný doplněk při krmení masem, nebo k vysoce bílkovinným granulím. Možná kombinace i ve směsi s rýží, těstovinami, či další zeleninou. Český produkt.

dodací doba3 dny
záruční doba24 měsíců
trvanlivost24 měsíců

Cena s 15% DPH:158,00 Kč
Cena € VAT:6,18 €
body:+ 3bodů


 
tisk    Přeposlat informace o tomto výrobku


 
 

Popis zboží: DÝNĚ MOUČKA - Sušená zelenina 1Kg

! Při barfování, ke konzervám, ke granulím, při dietách !

Velmi kvalitní rostlinný doplněk do krmiva pro psy !

! Z 1 kg sušené zeleniny získáte až 2 kg vařené !

 

  • Obsah surovin:  Sušená, čištěná Dýně

Obsah živin: 8,6 % bílkovin, 1,1 % tuku, 7 % popelovin ( minerální látky ), 9,5 % vlákniny,

  • Charakteristika:  Jednodruhová sušená zelenina - rozemletá dužina z Dýně velké v potravinářské kvalitě. Usušeno pouze z produktů od českých pěstitelů. Zelenina je nezbytnou součástí stravy psa a neměla by chybět v jeho jídelníčku. Je zdrojem jednoduchých sacharidů, vlákniny, minerálů a vitamínů, nezbytných pro zdravý vývoj organizmu.

Mnohá suchá krmiva - granule jsou velmi chudá na vlákninu ( mělo by ji být v suchém krmivu min. 3, 5 - 5 % ), v takovém případě je zelenina pro psa nutností. Zelenina neobsahuje lepek a složité cukry, je proto vhodná i pro psy s alergiemi, nebo cukrovkou. 

Moučka ze sušené dýně má tmavě žlutou barvu a příjemnou zeleninovou vůni.

  •  Možnosti použití:  Rozemletá sušená dýně je vhodná pro všechna plemena, včetně těch, co trpí alergii na lepek, nebo mají cukrovku. Po namočení, případně lehké tepelné úpravě, slouží především jako příloha - pyré k syrovému masu, k masovým konzervám, nebo k vysoko proteinovým granulím.

U nenasytných psů zvýší pocit nasycenosti, nepřekrmují se pak masem, nebo granulemi, tím i živočišnými bílkovinami a nemají potom problémy s jejch trávením - plynatost, průjem. Nepoužívejte zeleninu jako hlavní krmnou dávku, ani s ní nepřekrmujte, pes by mohl trpět zácpou. Mějte ji jen jako doplněk bílkovinného krmiva.

Vlhká, uvařená dýně může být i ideálním nosičem sypkých, krmných doplňků potravy psa, jako jsou např. pivovarské kvasnicekozí mléko, žraločí chrupavka, hovězí kolagen, silymarin, Beta Glukan, prebiotika, chondroprotetika, sypké medikamenty, aj. Prášek se vmíchá do pyré a pes jej beze zbytku sežere.

Další možností je přidat k dýni i rýži, nebo těstoviny - vhodné pro psy krmené granulemi. Upraví se obsah vlákniny na ideální poměr a zvýší chutnosti rostlinné složky pro psa. Atraktivitu zeleniny zvýšíte lehkým přelitím lososovým olejem, rybím, či drůbežím tukem, nebo vhodnými rostlinnými oleji - konopný, lněný, ostropestřecový, aj.

  • Způsob přípravy:  Sušenou pomletou dýni je nutné před podáním psovi namočit nebo spařit, nelze ji podávat v suchém stavu! Doporučuji namočit dávku moučky z dýně do horké vody, promíchat a nechat stát cca 1 - 2 hodiny. V chladu do 10 °C se může máčet zelenina 12 - 24 hodin. Vody dejte 2x více než směsi, tzn. na 1 kg zeleniny / 2 litry vody. Pokud se voda vstřebá, dolejte ji opět nad povrch. Použijte nádobu s min. 2x věrším objemem než bude objem máčené zeleniny - nabobtná. Získáte tak asi 2 - 2,5 kg kg mokrého pyré - kaše.

Pokud jste si moučku z dýně předem nenamočili a spěcháte, je nutné ji alespoň spařit horkou vodou na 10 - 15 minut.

  • Doporučené dávkování:  Níže uváděná množství jsou v mokrém stavu - po uvaření. Počítejte s tím, že moučka zvětší svou hmotnost po uvaření asi o 100 - 150 %.

Běžně se zelenina přidává při krmení masem - barfování, a to do 20 % ( tzn. 200 g / kg krmiva ). Někteří chovatelé dávají až 30 %. Záleží hodně na druhu podávané zeleniny, velikosti psa, jeho aktivitě a také individuální "žravosti" a rychlosti trávení. U menších a středních psů je dobré se držet okolo 10 - 15 % z objemu krmiva.

U obézních psů je možné zeleninu použít na snížení energetické hodnoty granulí a tím i celkového krmiva, protože pes neumí plně využít škroby a cukry na hrazení energie. U diety nahraďte uvařenou dýní část granulí z denní dávky, nepřidávejte ji ke krmivu navíc! Vařené zeleniny se přidává cca 10 - 15 %, zamíchané do granulí. Pokud s tím nemá pes problémy, lze dát až 20 % - nutno ale odzkoušet, aby pes netrpěl zácpou.

  • Skladování a spotřeba:  Sušenou zeleninu skladujte hermeticky uzavřenou v PVC sáčku a hlavně v suchu. Pozor na napadení moly. Pokud se tak stane, ihned ji spotřebujte ( propláchnout a mírně povařit - psovi to nikterak nevadí ) ať se vám moli nerozmnoží v domácnosti.

Spotřebujte nejlépe do 8 měsíců od zakoupení. Při správném skladování vydrží i rok. Po uvaření spotřebujte:  do 48 hodin - při teplotě do 6 °C. Do 16 hodin - při teplotě do 15 °C. Při teplotách nad 20 °C spotřebujte do 6 hodin. 

Fotografie: DÝNĚ MOUČKA - Sušená zelenina 1Kg

DÝNĚ MOUČKA - Sušená zelenina 1Kg

Otázky a odpovědi: DÝNĚ MOUČKA - Sušená zelenina 1KgO nás

Proč Capraverum

Kontakt

Vše o nákupu

Obchodní podmínky

Způsoby a ceny doručení

Způsoby platby

Kontakt

objednavky@barf-opava.cz

+420 774 443 228

OTEVÍRACÍ DOBA KAMENNÉ PRODEJNY

PO: 8,00 - 15,00

ÚT: 8,00 -  13,00

ST: 8,00 - 16,00

ČT : 8,00 - 13,30

PÁ: 8,00 - 13,00

 

 

 

webmaster CORA 2017 - 2021, www.cora.cz

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.