KRMIVO PRO PSY - Doplňkové pro BARF - S mořskou řasou, 2,5 kg

novinka
KRMIVO PRO PSY - Doplňkové pro BARF - S mořskou řasou, 2,5 kg

Inovovaná receptura s mořskou řasou Kelp a vejci. Granulované, doplňkové krmivo z rostlinných surovin, s rybím tukem a pivov. kvasnicemi. Určené jako příloha k syrovému i vařenému masu. Nekrmit samostatně nebo s granulemi! Více info v "Popisu výrobku".

dodací doba3 dny
záruční doba24 měsíců
trvanlivost24 měsíců

Cena s 15% DPH:130,00 Kč
Cena € VAT:5,09 €
body:+ 2bodů


 
tisk    Přeposlat informace o tomto výrobku


 
 

Popis zboží: KRMIVO PRO PSY - Doplňkové pro BARF - S mořskou řasou, 2,5 kg

KRMIVO PRO PSY - Doplňkové pro BARF - S mořskou řasou, 2,5 kg

 

! Nekrmit samostatně !

! Určeno jen jako Doplňkové krmivo pouze k masu !

Nedávat ke granulím - jen k masu a vlhčené !

 

  • Obsahuje :  extrudované suroviny - jáhly ( loupané proso ), pohanka, bramborová moučka, zelený hrách, kukuřičné klíčky, lněné semínko, rýže.

Sušené rostlinné suroviny:  Jablečná dřeň, pšeničné klíčky, sušená kořenová zelenina - mimo celeru, Svatojánský chléb, hnědá mořská řasa Kelpa, sladový květ.

Živočišné suroviny:  Pivovarské kvasnice, vaječné skořápky, sušená vejce - melanž, lososový olej.

Obsah přirozených živin na 1 kg krmiva:  Hrubý protein - 14 %. Tuk – 8 %. Vláknina - 6,6 %.  Sacharidy - 5 %. Popel - 6,3 %. Škrob 23,5 %. NaCl - 0,3 %. 

Vitamíny - přirozené ze surovin:  A – 750 mj., C - 116 mg., D3 – 105 mj., E - 25 mg, B1 – 9,2 mg, B2 – 6,4 mg, B3 = Niacin - 32,7 mg, B6 - 4,3 mg, B12 - 2,6 mcg, B8 = Cholin – 78,2 mg, Beta karoten - 1,4 mg.

Minerály přirozené ze surovin:  Ca – 2,3 %, P – 1 %, NaCl – 0,5 %, Mg - 0,8 %, Cu – 6,8 mg, Fe – 96 mg, Zn – 35 mg, Se – 0,2 mcg, Jód - 30,2 mg.

Poznámka: Sacharidy pochází z ovoce a zeleniny, jde tedy o jednoduché cukry - fruktózu a glukózu, které jsou pro psa přijatelné. Popel je označení zbytku při spálení jednotky směsi, při laboratorních rozborech. Je to nespalitelný podíl a jde převážně o minerální látky. ( Nejde o popel přidaný do krmiva! ). Při přídavku 20% do masa se však všechny hodnoty 5x sníží, takže pes v jedné dávce dostane jen 1% sacharidů, 5% škrobů, atd.

  • Charakteristika:  Doplňkové krmivo je určeno jako příloha pro příznivce BARFování, tzn. krmení psů syrovým masem. Lze jej však použít i při krmení vařeným masem. Výborným tahem, pro zlepšení chuti i nutriční hodnoty, je zalít granule k masu ještě vývarem z něj, či z kostí!

Ve vodě mohou granule mírně bobtnat, protože obsahují dehydrované suroviny, které mají tendenci nabírat na sebe více vody - např. jablečná dřeň. Proto je lepší před podáním psovi k masu, vždy granule zvlhčit. Doplňkové BARF krmivo je granulováno za studena, do granulí o průměru 8 mm a délce cca 25 - 35 mm. Má světle hnědou barvu a jemnou vůni po rostlinných surovinách a kvasnicích.

Krmivo neobsahuje žádné konzervanty ani barviva !

Jelikož jde o doplněk k masité stravě, je surovinové složení tomu přizpůsobeno tak, aby doplněk dodával to, co se v mase vyskytuje minimálně, což je především přirozená vláknina, některé vitamíny a minerály, nenasycené mastné kyseliny, stopové prvky, antioxidanty, jód, aj. Naše krmivo pro BARFování neobsahuje pšenici ( ani jiné obiloviny ), která se vyznačuje vysokým podílem obilné bílkoviny - lepku, který může být pro psa potencionálním alergenem. Lepek se může ale ve stopách vyskytovat. 

Vlákninu zajišťuje především extrudovaná pohanková mouka - mletá z neloupaných pohankových zrn, sušená jablečná dřeň, sladový květ, pšeničné klíčky, kukuřičné klíčky a svatojánský chléb.

Vitamíny a minerály jsou pouze přirozeného původu. Zajištují je hlavně pivovarské kvasnice, zelenina, klíčky, sušená vejce a moučka z vaječných skořápek. Nenasycené mastné kyseliny jsou nejvíce zastoupeny v lososovém oleji a lněném semínku.

Probiotikum je ve formě inaktivovaných kvasnic, pro zlepšení přirozené imunity a kvality trávení.

  • Doporučené použití:   Krmivo je pouze doplňkem k masité stravě při tzv. BARFování. Nekrmte jej samostatně, pes ho nebude ani chtít moc sólo žrát a mohlo by navíc způsobit i trávicí potíže díky vysokému podílu rostlinné vlákniny - zácpa. Je vhodné pro menší, střední a velká plemena, pro zdravé psy, mladého až pokročilejšího věku, bez sklonu k alergiím a cukrovce. U velkých plemen a psů ve vysoké zátěži doplňkové krmivo nenahradí nadrůměrnou potřebu specifických živin, např. kolagenu a minerálů !

Krmivo zamíchejte do mokré masové směsi, případně ještě přelejte vychladlým vývarem. Rozpustnost je pozvolná a granule se rozpadají od povrchu ke středu pomalu a postupně, řádově desítky minut až hodiny ( dle způsobu použití - vývar, nebo směs masa ).

  • Dávkování doplňkového krmiva: 

Obecně se k masu přidává asi 10 - 20 %  ( 100 - 200 g na 1 kg masa ) doplňkového rostlinného krmiva, vzhledem k jeho složení a obsahu vlákniny. Záleží na tom, jaké doplňky stravy ještě používáte. Pokud žádné, může se dát rostlinných granulí 20 % z hmotnosti krmné porce. ( Máme také informace od chovatelů, že dávají až 25 % ( 250g / kg ) rostlinné složky při krmení masem.)  

  • Skladování a spotřeba: Doplňkové rostlinné krmivo je konzervováno přirozenou cestou, a to je vysušením. Uchovávejte jej proto v suchu, temnu a při teplotě nejlépe do 15 °C. Nepokládejte pytle, nebo sáčky na beton, dlažbu, železo a jiný dobře vodivý materiál. Mějte je na dřevěné ( např. palety ), nebo silnější kartonové podložce, která jej odizoluje od podlahy. Může jinak dojít vlivem rozdílných teplot ke srážení vlhkosti v místě dotyku a následnému zaplísnění.

Spotřebovat nejlépe do 6 měsíců od nákupu. Krmivo vydrží při správném skladování a teplotě do 10 °C sice až 10 měsíců, protože však neobsahuje průmyslová digestiva - ochucovadla, suroviny ztrácejí dlouhodobým skladováním na chuťové i pachové atraktivnosti.

Ideální spotřebu, pro zachování plné atraktivity, doporučuji nejlépe do 3 měsíců.

Fotografie: KRMIVO PRO PSY - Doplňkové pro BARF - S mořskou řasou, 2,5 kg

KRMIVO PRO PSY - Doplňkové pro BARF - S mořskou řasou, 2,5 kg

Otázky a odpovědi: KRMIVO PRO PSY - Doplňkové pro BARF - S mořskou řasou, 2,5 kgO nás

Proč Capraverum

Kontakt

Vše o nákupu

Obchodní podmínky

Způsoby a ceny doručení

Způsoby platby

Kontakt

objednavky@barf-opava.cz

+420 774 443 228

 

webmaster CORA 2017 - 2019, www.cora.cz

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.